Název a popis Datum
Z gallerie osobností, Stanislav Zindulka

Na tomto místě Vás seznamujeme s významnými a známými osobnostmi, které jsme měli tu čest pohostit v naší restauraci Salamandr u Studánky. Letos na jaře to byl i oblíbený herec Stanislav Zindulka. V souvislosti s touto hereckou osobností se mi hned vybavilo několik filmových postav, které tento umělec ztvárnil. A vždy to byl herecký projev velice příjemný, vlídný, nijak zbytečně nekomplikovaný, lidský s osobitým smyslem pro humor. Mistře, díky za návštěvu a rádi Vás opět uvítáme u nás, v restauraci "Salamandr u Studánky".

11.08.2014
Z galerie osobností, které navštívili naší restauraci
Na těchto stránkách Vás budeme průběžně seznamovat se osobnostmi, které navštívili naší restauraci.
Jako první Vám představíme nezapomenutelnou Danu Zátopkovou. Ta u nás poobědovala v rámci své návštěvy na loňském mistrovství Evropy v běhu do vrchu, které se uskutečnilo v Malých Svatoňovicích. Vždy dobře naložená a rozdávající radost a elán nám paní Dana napsala věnování i s vtipným obrázkem :

Pro kuchaře a ostatní, kteří kolem nás poskakovali, abysme se měli dobře,
                                                                                                            Dana Zátopková
 
19.04.2007
Jen čistá trubka dává čistý tón
Restaurace Salamadr získala ocenění od Plzeňského pivovaru za vzornou pravidelnou údržbu pivních trubek za lońský rok. V tomto trendu budeme samozřejmě pokračovat i nadále. Neboť jak se na získaném ocenění uvedeno: 

Zde jsou trubky čisté. Garantováno pravidelnou sanací pivního vedení. Pivo se tak dostává ke spotřebiteli v té nejlepší kondici, tak jak bylo uvařeno v pivovaru. 
                                                                                 Václav Bula
                                                                                 starší obchodní sladek
                                                                                 Plzeňského Prazdroje, a.s. 
                                         
19.04.2007
Letní zhrádka - již v provozu !!!

Mimořádně příznivé počasí, nám dovolilo v sobotu 31.3.2007, na četná přání našich hostů, zahájit provoz oblíbené letní zahrádky. V loni touto dobou ještě mnohde ležel snih a letos již využíváme příjemného posezení na čerstvém vzduchu. Doufejme, že nám krásné počasí již vydrží, neboť s rozsvíceným sluníčkem nad hlavou je na světě hnedka líp. A když se k tomu, u nás, přidá chutné občerstvení, nově třeba kvasnicové pivo Krakonoš, nebo pro dámy pravé řecké frape, není na tom světě zase tak špatně. Co říkáte ?

Dr. Salaman

02.04.2007
Zmrzlej Čepelka 2007

Kterak se zimní obdoba tradičního pochodu “Krvavej Čepelka”, tedy “Zmrzlej Čepelka”, stal pro reprezentanty Restaurace Salamandr přece jenom Čepelkou Krvavým.

 

 S přihlédnutím na letošní sněhové podmínky stačí snad jen na úvod zmínit tu skutečnost, že jsme jako jediní z 52 účastníků pochodu použili lyže... Rozhodně však tento nápad nebyl tak úplně od věci, neboť jak jsme po krkolomném výstupu Mariánským sadem kolem Králky až na hřeben zjistili, nebylo vynešení naší lyžařské výstroje pouhým nácvikem budoucích, mnohem náročnějších výstupů, ale mělo i význam praktický. Souvislá sněhová pokrývka na Hřebenu Jestřebých hor umožnila další pohyb směrem vpřed již na lyžích. A zato jsme byli rádi. Sníh byl sice zmrzlý jak kámen a lyžařská stopa tu snad nikdy ani nebyla, ale sluníčko a krásné počasí nám to vynahradilo, do prvního pádu. Nicméně jsme se klasickou cestou kolem Bílého kolu a Lotranda doklouzali na Brendy. Zde jsme ve výčepu Jestřebí boudy svědomitě sbírali  odvahu ke zpáteční cestě, totiž sjezdu do údolí. Odvahu i zahřátí jsme nalezli a nastal čas loučení, nikdo samozřejmě předem nevěděl, o co přijde a s čím se rozloučit. Jen tak to však nebude, to jsme mlčky věděli všichni. Před prvním sjezdem se začalo stmívat a to nám dodalo odvahu. Poté už se ztichlou večerní přírodou nesli blíže neidentifikovatelné skřeky. Světlo jsme nalezli až v chaloupce “U lípy”, kde nám dobří lidé natočili pivo a zahřáli lihovinou. Do “Salamandru” jsme dorazili už za úplné tmy a jako správní sportovci jsme v nekuřáckém salonku zhodnotili a oslavili krásně strávené sobotní odpoledne a noc.

 

05.02.2007
Více obrázků zde... 
Aktuální polední menu na internetu

Vážení hosté naší restaurace,

jsme velice rádi, že jste si oblíbili naše polední menu. Vrámci zkvalitnění našich služeb pro Vás, budeme pravidelně umísťovat na našich www stránkách v rubrice "Týdení menu" aktuální nabídku poledního menu. Budete tak mít možnost se operativně seznámit s naší nabídkou z domova či pracoviště. 

Přijďte i Vy ochutnat chvalně známou domácí kuchyni a to za nejlepší cenu v okolí, pouhých 49Kč za kompletní polední menu !

I v dnešní době se dá kvalitně naobědovat za velice slušný peníz ! 

Přijďte se k nám přesvědčit, budete vítáni.

                                                                                                                         Tým restaurace "Salamandr"
21.11.2006
Reprezentant Salamandru získal stříbro !!!

Malé Svatoňovice 8.7.2006     V rámci Mistrovství Evropy v běhu do vrchu pořádaném 7. – 8.7.2006 v Malých Svatoňovicích, získal reprezentant restaurace Salamandr Daniel Král, v závodě předškoláků, krásné druhé místo! Další borec Salamandru nasazený do stejného závodu Richard Král, pro nás získal šťastné 13 místo. Určitě nejkrásnější moment celého závodu předškoláků čekal závodníky a jejich rodiče v cíli, kde každého doběhnuvšího borce osobně dekorovala pamětní medailí legendární Dana Zátopková. Pro nás všechny úctyhodný příklad obětavosti, skromnosti a lidskosti. Děkujeme Ti Dano, chytla jsi nás za srdce !!!

 
Třetím nasazeným reprezentantem Restaurace Salamandr byl v sobotním veřejném závodě Jiří Král, který obsadil 68 místo. Po doběhnutí prohlásil, že mu za dva roky bude 40 roků a že by mohl začít trénovat a běhat. Takže bude mít Salamandr příště medaili i v této kategorii ?

 
Mistrovství Evropy v běhu do vrchu byla pro Svatoňovice jistě jedna z nejvýznamnějších  událostí, která se tu kdy udála  v celé historii obce. První nadšení propagátoři Svatoňovic a sportu ve Svatoňovicích by jistě byli právem hrdí na své úspěšné pokračovatele. Nezbývá než všem organizátorů poděkovat, bylo to skvělý ! S skvělý byl i poslední nedělní večer, kdy se v Salamandru sešli účastníci Mistrovského závodu a všichni sledovali v České televizi záznam závodu. Všichni jsme to spolu opět prožívali a bylo úplně jedno že se vedle sebe tísnili Portugalci, Rakušané, Italové, Angličané, Španělé, Francouzi a Češi, emoce hranice a národnosti neznají. Prostě paráda.

 

 

 

12.07.2006
Více obrázků zde... 
GARDEN PARTY 01/06 – jak to vlastně všechno bylo...

   čtvrtek 6.7.2006 – stavba stage v podobě “Igelitového chrámu“.  Všichni účinkující později  potvrdili, že zvolený materiál igelit, byl skutečně dobrou volbou, neboť následovná nutnost doplnit 6 litrů chybějících tekutin, které každý vypotil během své produkce, posléze vyvolala pocit absolutní  oázy. A ještě jeden závažný poznatek byl během stavby stage učiněn, izolepa – toť skutečně závažný průlom v evoluci lidstva! A všechno ostatní je na Dušanovi...

   pátek 7.7.2006 – Dušan nezklamal. V podvečer Dj Lajka roztočil své kruhy, a byl skutečně jediný, kdo se jich dotýkal. “Dost bylo bradek a kérek“, prohlásil Karel, při pohledu na talentovanou zpěvačku skupiny JO!SKA “tohle je kultura a budoucnost”, dodal zasvěceně. My kluci jsme s ním, až na Dudyna, jednoznačně souhlasili.   JO!SKA byli veselí s energií na rozdávání, skvěle to rozjeli! Následující STRANGE vyvážili rozevlátost JO!SKA svou syrovou, tvrdou a nekompromisní formou sdělení toho všeho... A pak už Dj Lajka skvěle točil své kruhy a my jsme se jich pouze sluchem dotýkali!
  sobota 8.7.2006 – 2 x Brufen – růžový prášek na všechno. A jak to všechno vlastně je, nám vysvětlovali MAAT/swipe03 kybo jsm/ - JOHNNY & EDDY, aktuální, mladý, jiný. Á, pán je zřejmě fajnšmekr, poslouchá CÉMURŠÁMUR a je to pravda. Zvukovody přítomných se nabažili, taneční ambice ukojili a všichni jsme se taky pěkně napojili. NEED OF ACTIVITY  nám pak slušně nařezali. A nálož to byla úctyhodná, gejzír energie, nasazení. Super výkon, “ti lidé vědí co činí“ a Lajkovi kotouče šlapou na oběžné dráze dvorečku v Salámu.

  neděle 9.7.2006 – Jelikož bradek a kérek bylo opět dost, nastupuje WYXLAJWANT se svým krysím doprovodem. Samý holky ( 1 vyjímka – ságo), ani noha v ortéze neodradila zpěvačku od vystoupení. SKAPOLLO a křepčící mezinárodní účastníci Mistrovství Evropy v běhu do vrchu se stali zlatým hřebem celé třídenní akce v Salámu na dvorku. Příští akce se bude konat již pod výstižnějším názvem “DVOREČEK”. 

   Poděkování: Monika, Ríša, Eliška, Terezka, Kristýna, Honza, Trawsoon, Kokos, Honza, Dj Lajka, Bára, Vlaďka, Andrea, Jirka, Petr, J.W., chápajícím občanům Malých Svatoňovic, Brufen 400

 

 

 

 

11.07.2006
Více obrázků zde... 

Apač & spol uvádějí:
"Salam-and-Dr. GARDEN PARTY"

ve dnech konání Mistrovství Evropy v běhu do vrchu v Malých Svatoňovicích, tedy 7/7,8/7, 9/7/2006, uskuteční se v prostorách Restaurace Salamandr (zahrádka) již dříve oznamovaná veselá akce. V průběhu 3 dnů tu vystoupí několik živých kapel. A to asi, JO!SKA /ska/, Strange /postpunk/, Rap&Funky Drlička, Skapollo, NEED of ACTIVITY /hard core/, Wyxlaj Want /ska/, Cémuršámur, Dj LAJKA /el.acid punx/. Cílem této akce je, dobře se pobavit a nabídnou účastníkům ME další alternatinu zábavy.

Vstupné na nevalné krytí nákladů, pohých 49kč/den. Předprodej vstupenek na čísle +420 603 179 040, počet míst je limitován.

Živý veselý kapely v Salámu, to bude stát za to !!!

26.05.2006
Více obrázků zde... 
Nekuřáci, rodiny s dětmi myslíme na Vás !

V sobotu 29.4.2006 bude uveden do plného provozu nekuřácký salonek v naší zimní zahradě. Tuto nekuřáckou oázu jsme zřídili pro ty z vás, kteří nepodlehli tabákové závislosti a nebo jsou z ní již venku. Naší snahou je vytvořit příjemné prostředí, kde Vás a Vaše děti nebude při stolování obtěžovat tabákový dým. Součástí výzdoby nekuřáckého salonku jsou velice zajímavé dobové dokumenty a fotografie, dokumentující historii lyžování v Malých Svatoňovicích. Tyto exponáty nám nezištně zapůjčil Oskar Šretr. Věříme, že si jistě oblíbíte tuto nekuřáckou oázu.

Vice obrázků klikni ZDE ------------------------>

26.05.2006
Více obrázků zde... 
Letní zahrádka opět otevřena !!!

Jak nejlépe poznáte že je zima definitivně pryč? Samozřejmě příznaků jara jsou spousty, k těm výrazným a nadmíru přijemným ale určitě patří letní restaurační zahrádky. A právě v sobotu 22.4.2006 Restaurace "Salamandr u Studánky" znovu otevřela svojí oblíbenou letní zahrádku. Samozřejmě ani letos nebudou chybět různé atrakce pro děti tak, aby si to u nás užila celá rodina. Těšíme se na Vás !

03.05.2006
Bitva o vlakové nádraží, 6.5.2006 Malé Svatoňovice

10:00 - začátek výstavy vojenské a hasičské techniky
10:00 - začátek soutěže "O pohár plk. Bunzulka"
12:00 - slavnostní položení věnců na nádraží ČD
13:00 - nástup jednotek před nádražím
13:30 - začátek bojové ukázky
15:00 - konec bojové ukázky
15:00 - ukázky vojenské techniky a výstroje
16:30 - konec a odchod do Reastaurace "SALAMANDR u Studánky"
30.04.2006